Forma.Túra.Rally.

Loeb a bajnoki cím kapujában! - Wales-rali 2. nap

2011. november 11. - eszgbr

A 2. nap után Loeb minimális előnnyel vezet Latvala előtt, Hirvonen összetörte autóját és gyakorlatilag kiesett.

Egy 19,72 kilométeres szakasszal vette kezdetét ma reggel a 2011-es Wales-rali leghosszabb napja. Az élen álló Sébastien Loeb bizonyult leggyorsabbnak, 3,1 másodpercet adva legnagyobb ellenfelének, Mikkor Hirvonennek. Latvala harmadik lett és egyelőre összetettben is jól hozza a hátvéd szerepét, bár mindkettejüknek inkább előre kell tekinteniük. Mads Ostberg egy negyedik hellyel vétette magát észre, ezzel összetettben megelőzte Sordót és feljött a 6. helyre. Petter Solberg megpördült, így összeszedett 9,1 mp hátrányt, de összesítésben még mindig 4. volt. Őt követte a két Mini, majd a tegnapi balesete után újrakezdő Ogier. Henning Solberg lett a 9., 10. pedig az az Ott Tanak, aki az SWRC-ben megszerzett ezüstérme után lehetőséget kapott az M-Sporttól és beülhetett egy Fiesta RS WRC-be. Érdekesség, hogy Tanak a kínai DMACK gumigyártó abroncsait használja.

Az ötödik szakaszt (Dyfi West 1, 10,31 km) Hirvonen nyerte, 2,5 másodpercet hozva ezzel a második Loeb-ön. A 3-5. helyeken ismét Latvala, Ostberg és Solberg végeztek, őket követte a hazai versenyét teljesítő Kris Meeke. Csapattársa, Dani Sordo nem ért célba a szakaszon.

A következő gyorsaságin (Dyfi East 1, 6,72 km) aztán Hirvonen a versenyben először, az élre állt. 1,7 másodpercet adott Loeb-nek, így összetettben is átvette a vezetést 0,4 mp-cel. A további sorrend: Latvala, Ostberg, Meeke, Petter és Henning Solberg. Utóbbi ezzel átvette a 7. helyet Tanaktól.

Amilyen gyorsan jött Hirvonen első helye, olyan gyorsan is ment el, ráadásul ez valószínűleg a bajnoki címébe kerül a finnek. A fordos ugyanis egyelőre tisztázatlan okokból megállt a hetedik szakaszon és több mint 3 percet veszített. A szakaszt Loeb nyerte, aki így 17,7 mp-cel vezet Latvala és csaknem egy perccel Ostberg előtt. Petter Solberg defektet kapott, de Hirvonen hátracsúszásával még mindig 4., Kris Meeke motorproblémája miatt több, mint két és fél percet veszített.

Délre a csapatok bevonulnak a szervizparkba, ahol a Ford rohamléptekben megjavíthatja Hirvonen autóját. Mikkonak tulajdonképpen még szerencséje is volt, hogy pont a szerviz előtti utolsó szakaszon került bajba. Összetettben azonban csaknem 4 perc a hátránya, ami versenyben behozhatatlan, így már csak Loeb hibájában reménykedhetnek a Fordnál. Ha esetleg Loeb nem állna pontszerző helyen a verseny vasárnapi leintésekor, akkor Hirvonennek a bajnoki címhez elég a 10 pontot érő ötödik helyen befutnia.

Délután ugyanezen a négy szakaszon folytatódik a verseny.

13. Hirvonen, Ford Fiesta RS WRC +3:52,2

Hirvonen az egyik kanyarban autója hátuljával eltalált egy töltést, megpördült és egy fatönknek ütközött, ami kilyukasztotta a hűtőjét, így elfolyt az összes hűtővize. A finn a mai napon már nem tudja folytatni a versenyt, lényegében a pontszerzésre sincs esélye.

A délutáni első szakaszt (Dyfi West 2, 10,31 km) Jari-Matti Latvala nyerte, második helyen némi meglepetésre a minis Meeke végzett (+4,7 mp), a gyakorlatilag nyolcszoros világbajnok Loeb-öt (+5,4 mp) és Petter Solberget (+7,1 mp) megelőzve.

Meeke tudta fokozni teljesítményét és megnyerte a következő szakaszt (Dyfi East 2, 6,72 km), egy másodpercet verve Latvalára. Loeb csak ötödik volt (+2,7 mp), őt Ostberg (+1,3 mp) és Solberg (+1,4 mp) is megelőzte.

A 10. szakaszon (Gartheiniog 2, 19,72 km) is ők végeztek az első öt helyen: Latvala nyert, Solberg (+1,0 mp), Loeb (+2,0 mp), Ostberg (+6,3 mp) és Meeke (+14,2 mp) volt a további sorrend.

A fiatal finnt a napi utolsó szakaszon (Dyfnant 2, 21,34 km) sem lehetett legyőzni, 7,5 másodpercet vert a második Loeb-re, így összetettben már csak 1,1 másodperc a hátránya. Az élen holnap is kiélezett harc várható Latvala és Loeb között, míg a harmadik helyért Mads Ostberg és Petter Solberg küzd majd. A verseny szombaton hat szakasszal folytatódik.