Forma.Túra.Rally.

A páratlan Graham Hill

2015. november 29. - eszgbr

Negyven éve már, hogy egy ködös novemberi éjjelen Graham Hill magánrepülőjével lezuhant az arkley-i golfpálya mellett. A balesetben rajta kívül még csapatának öt tagja vesztette életét. Ezzel a tragikus balesettel a brit autósport igazi nagykövetét vesztette el, az egyetemes motorsport pedig egy páratlan versenyzőt. Ő ugyanis az egyetlen aki megnyerte a világ három legjelentősebb autóversenyét: a Monacói Nagydíjat, az Indianapolisi 500 mérföldest és a Le Mans-i 24 órást.

graham_hill_40.jpgNorman Graham Hill. Sisakjának mintázatát a Londoni Evezős Klubban viselt sapkájáról kölcsönözte

Tovább

Michelisz Norbert ismét privát bajnok!

michelisz_qatar15.pngMichelisz Norbert a túraautó-vb (WTCC) katari szezonzáróján az első futamon a hetedik, a másodikon a kiváló harmadik helyen zárt, ezzel 2012 után másodszor is megnyerte a privát csapatok versenyzői számára kiírt Yokohama Trophy-t. Ez volt idei hatodik dobogós helyezése, legjobb eredménye a második hungaroringi futamon aratott győzelme volt.